Jak dobrać odpowiednią wysokość nowoczesnego ogrodzenia dla Twojej posesji?

Jak dobrać odpowiednią wysokość nowoczesnego ogrodzenia dla Twojej posesji?

Nowoczesne ogrodzenia to coraz popularniejszy wybór wśród właścicieli posesji. Stanowią one nie tylko ochronę przed intruzami, ale także ozdabiają i nadają charakteru ogrodowi. Ważne jest jednak, aby dobrać odpowiednią wysokość ogrodzenia, aby spełniało swoje funkcje, ale jednocześnie nie wpłynęło negatywnie na estetykę posesji.

Zajrzyj tutaj: Ogrodzenia nowoczesne Bydgoszcz

Zastanów się, jaka jest Twoja potrzeba

Przed wyborem odpowiedniej wysokości ogrodzenia warto zastanowić się, jakie jest Twoje główne wymaganie. Czy chcesz, aby ogrodzenie zapewniło prywatność, ochronę przed intruzami, czy po prostu wyglądało estetycznie? W zależności od tego, wybierz odpowiednią wysokość.

Przepisy

Przy wyborze wysokości ogrodzenia należy także kierować się przepisami prawa. W Polsce maksymalna wysokość ogrodzenia bez zezwolenia to 2 metry. W przypadku posesji położonych w pobliżu drogi czy chodnika, wysokość ta może być mniejsza.

Wysokość a estetyka

Odpowiednia wysokość ogrodzenia nie powinna wpłynąć negatywnie na estetykę posesji. W przypadku niskich ogrodzeń, np. do 1,2 metra, warto wybrać ogrodzenia metalowe lub drewniane, które nie będą zbytnio dominować nad otoczeniem. Dla posesji większych, można wybrać wyższe ogrodzenia, np. betonowe lub murowane, które będą prezentować się estetycznie.

Prywatność

Jeśli celem ogrodzenia jest zapewnienie prywatności, warto zdecydować się na wyższe ogrodzenia. Dla posesji do 500 metrów kwadratowych odpowiednia wysokość to 1,8-2 metry. Dla większych posesji, warto zastanowić się nad wyższymi ogrodzeniami, np. 2,5-3 metry.

Podsumowanie

Dobra wysokość nowoczesnego ogrodzenia dla Twojej posesji zależy przede wszystkim od Twoich potrzeb oraz przepisów prawa. Ważne jest jednak, aby wybór ogrodzenia nie wpłynął negatywnie na estetykę posesji. Przy wyborze warto także zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonane ogrodzenie oraz jego kolor, który powinien pasować do stylu posesji.